Batılı Liderden Liderliğin 10 Farklı Tanımı

Written By: Genç Öğrenci - Mar• 30•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

lider

 

Peter F. Drucker (Öğretim üyesi ve yönetim bilimci): Yöneticilik işleri doğru yapmak demektir; liderlik ise doğru işleri yapmak…

George S. Patton (Amerikalı komutan): Çalışanlarınıza işleri nasıl yapacaklarını söylemeyin, ne yapacaklarını söyleyin sadece… Ve elde edecekleri sonuçlarla sizi şaşırtmalarına izin verin.

Dwight Eisenhower (ABD 34. Başkanı) : Liderlik kendi istediğiniz bir şeyi bir başkasına, o istediği için yaptırma sanatıdır.

Napoleon Bonaparte (Fransız imparator): Lider bir ümit taciridir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Benjamin Disraeli (İngiltere başbakanı): İnsanları takip etmek zorundayım. O halde onların lideri değil miyim?

Elaine Agather (ABD’li işkadını): Doğuştan getirdiğiniz liderlik içgüdüsü omurgadır. Zaman içinde bu omurgayı koruyan sinir dokularını ve kasları inşa edersiniz.

Robert Half (ABD’li işadamı): İşleri delege etmek, delege ettiğiniz kişi için delege edilecek yeni işler demektir.

Groucho Marx (Komedyen-oyuncu): 1000 erkekten sadece 1 tanesi erkeklerin lideridir; diğer 999’una kadınlar liderlik eder.

Theodore M. Hesburgh (ABD’li rahip): Liderliğin özü vizyona sahip olmaktır. Ne olduğunu kestiremediğin bir trompeti çalamazsın.   

Theodore Roosevelt (ABD 26. Başkanı): En iyi lider, istediğini yaptıracak doğru adamları seçecek bir sağduyuya sahip olan ve onlar işlerini yaparken onlara karışmamayı başarabilen kişidir.

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Beş Maymun ve Alışkanlıklarımız başlıklı makalemizde alışkanlıklarımız, beş maymun hikayesi ve Beş Maymun ve Alışkanlıklarımız hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir