Bilinçli Farkındalık İle Evrensel Hizmetkarı Uyandırın

Written By: Genç Öğrenci - Mar• 27•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

10

Ben evrensel bir hizmetkârım. Sen evrensel bir hizmetkârsın. Evrendeki herkes ve her şey birer evrensel hizmetkârdır. Evrensel bir hizmetkâr; evrensel sevgiyi, bağışlamayı, barışı, şifayı, takdisi, uyumu ve aydınlamayı da içeren evrensel hizmet sunar.

Merhaba ey sevgili dost, şu an insanların birbirlerine nasıl hizmet edebildikleri üzerinde farkındalığımızı arttırmak üzere biraz beyin fırtınası yaparak sohbette bulunacağız izninizle.

Her insan birbirine hizmet eder ve bu bağlamda iki+iki kısım insan vardır. Şöyle ki: Hizmet ettiğini kabul edenler ve hizmet ettiğini kabul etmeyenler. Hizmet aldığını kabul edenler ve kabul etmeyenler.

Hizmet şekillerini biraz inceleyelim ister misiniz? Gelecek hedeflerinizi düşünün ve akli gözünüzle görün şimdi ev, araba, eş, arkadaş, dost, sevgili, seyahat, huzur, mutluluk, aşk, sevgi ve sizde saklı birçok anlam, çerçeve ve etiketlerden oluşan muazzam güzel bir gelecek… Sıfırdan geliyorum şimdi ve artık emin olduğumuz bir konunun kapsamlı açıklamasının öze indirgenmişi üzerinde duruyorum.

Farkındalık nasıl oluşur? Okursun, uygularsın, yaşarsın ve yaşadıkça farkında olursun. Farkındalığın arttıkça fark eden benlerini terk eder, bir üzerine çıkarsın. Bu noktadan itibaren şefkatli olursun, merhametlisindir ve alçakgönüllüsündür. Olma halindesindir böyle bir anda.

Magma ve Güneş üzerine düşünüyordum uzun süredir. Çalışmalarıma beyin ile başladım, NLP, Hipnoz, Koçluk, Kuantum ve Spritüel çalışmalarla zenginleştirdim. Tüm bu çalışmaları sadece kişisel gelişimim için alırken, tümünde de eğitmen yetiştirebilecek düzeye yükseliyorum. İlerledikçe ve BİR oluşumuzu daha çok kavradıkça içimde hizmet etme olgusu oluştu. Magma ve Güneş’e dönersek… Birbirine bağlantılı şeyleri gözlemliyorum sürekli. Düşünce, duygu ve benimsediğimiz inançlar yerçekimi tarafından çekilerek geriye projeksiyon misali yansımaktadır, tıpkı sinemadaki karelerin bir akış sunduğu gibi. Evrene yansıma konusunda hizmet eden ise Güneş’tir. Hizmet eden Güneş ve eş kardeşi Magma teorime göre yansıtıyor ve yansımalar yanılsamalardır diyoruz, Dünya fanidir der gibi bir

Peki aslolan nedir? Aslolan kuantum fizikçilerine göre madde yoktur ve atom altı parçacıkları incelendiğinde HİÇBİRŞEYDİR.

Spiritüalizme göre baktığımızda VARLIK’dır.İKİSİDE DOĞRUDUR.

Şimdi toparlayalım; Varlık vardır ve madde yanılsamadır. Filmde kareler vardır, kare kare oynarken biz akış izleriz de bir kare daha geçti demeyiz. Duygulanırız, ağlarız, güleriz, kahkaha atarız, sinirleniriz ve hatta tahrik bile olabiliriz ve biliriz ki o bir filmdir. İnsanlar toplanıp böyle bir film oluşturabiliyorlarsa ve oluyorsa bu böyle, o halde Yüce Yaratıcı(c.c.) böyle yaratabilir bu dünyayı ve evreni.

Yaşam formumuzu tam olarak algılayarak hayatımızı istediğimiz şekilde yaşayabilmenin anahtarı ”BİLİNÇLİ FARKINDALIK”

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Evet, şimdi gelelim ”ŞARTEL” konusuna… Zihinlerin ortak noktada buluşmasındaki ara noktaya ŞARTEL diyorum. Burası biraz abartılı olmak zorunda algıların unutulmaz kılınması için, eleştirebilenler keyiflerine bakabilirler. Kişi, sevgilisinin aldatacağını düşünür ve hisseder ŞARTEL oluşturulmuştur, Sevgilisi aldatır, şarteli kullanmıştır.

İnandıklarımızın zihinlerde onaylanması için karşı tarafında hedeflerine uygun hareket etme anına ŞARTEL diyorum.

Eğer hırsız olmasaydı evinin soyulmasından korkanların korkuları ile oluşturdukları ”EVİMİ SOYMAK İSTEYEN YOK MU, LÜTFEN GELİN EVİMİ SOYUN” şeklinde oluşturdukları bir şarteli tıklayacak olmazdı ve hizmet alamazlardı.

Hizmet sürekli vardır, düşünün şimdi… Siz, sevgi dolusunuz ve içinizdeki yüksek sevgi ile hareket halindesiniz. Bu sevgi ile gözlerinizden aşk fışkırıyor diyelim. Her anınız bu sevgi ile geçmekte. Bu arada karşılaştığınız bir insan şöyle bir inanç yapısına sahip ”Karşıma birisi çıkar ve aşırı sevgi gösterirse benim için kötü şeyler düşünüyordur” burada iki şartel vardır 1. kişinin kendi algısında aşırı sevgi kötü insandır damgasını vurur. 2. karşı taraf kötülük yapılması talebini karşılamaz ve sadece sevgi ile kalır.

Bu durumda iki kişi de hizmetini almıştır. Sevgisini sunan kişi sonsuz sevgisini sunmuştur, sonsuz sevgiye kötülük diyen kişi her ne kadar kötülük bulamışsa da ilerleyen süreçte bulacağından da tabii ki şüphe yoktur, zihinsel sürecinde damgasını vurma mutluluğunu yaşamıştır.

Bugün ne öğrendik; istek, arzu ve taleplerimizi zihnimizde oluşturduğumuzda ve kendimize izin verdiğimizde geriye tek kalan, karşıdakinin de zihninde bu konuda izin vermesi gerekliliğinin olduğudur. İki zihinde bir konuda onay verdiğinde hizmet gerçekleşir.

Unutulmamalıdır ki hayatta karşımıza ne çıkarsa istek, arzu, merak ve şüphelerimiz ile bizi tatmin etmek için çıkmaktadır.

Bilinçli Farkındalığa adım adım yükselmek, mevcut farkındalığınızı üst düzeylere çıkartmak ve hayatın tadını şu anki durumumuzla birlikte almak için bekliyorum.

Şeytanın en yüksek onayından geçen şey şudur, ”Doğru söylüyorlar ancak henüz çok vakit var” işte bu ”erteleme hastalığı”na sebeptir.

Şimdi, hayatı ıskalamaya lüksünüz yok ve erteleme sadece kendimize zarar verir. Elinizden ne imkân geliyorsa hayatı güzelleştirmeye devam.

İBRAHİM SÜMER

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Beş Maymun ve Alışkanlıklarımız başlıklı makalemizde alışkanlıklarımız, beş maymun hikayesi ve Beş Maymun ve Alışkanlıklarımız hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir