Duygusal Sevgi Nedir?

Written By: Genç Öğrenci - Nis• 29•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

duygusal sevgi

 

Duygusal sevgi dediğimizde ‘arzu’, ‘bağlanma’ (attachment), ‘bağımlılık’ (dependancy), ‘kendini özdeşleştirme’ (identification) de akla gelmektedir. ‘Ben senim’, ‘seninle ben bir elmanın iki yarısıyız’ gibi sözler akla gelmektedir. Duygusal sevgi aşık olmayı beklemek, heyecan duymak, beklenti içinde olmaktır. Beni arayacak mı? diye beklerim. Aramazsa acı duyarım. ‘Beni aramadığı için çok acı çekiyorum, herhalde aşıktır bu’ diye düşünürüm. Bu duyguların, düşüncelerin aşkla, sevgiyle bir ilgisi yoktur. Bunlar tiryakiliktir, bağımlılıktır, ihtiyaç içinde olmaktır. Gerçek Sevgi, sizi güçlendirir. Duygusal Sevgi ise sizi güçsüzleştirir. Haliniz bir yükselir, bir alçalır. Kendinizi bir an için iyi hissedersiniz, biraz sonra kötü hissetmeye başlarsınız. Bir yukarı, bir aşağı. Sinir sisteminiz bundan etkilenir ve güçsüzleşirsiniz.

NLP/Cengiz Erengil/Akis Kitap

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Zam Nasıl Durur? başlıklı makalemizde komik yazılar, nükteler ve nükteli hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir