Eşek Cenneti

Written By: Genç Öğrenci - Haz• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

esek cenneti

 

Eşek cenneti deyip geçmemek lazım. Eşeklerin bile olabilme ihtimalini ele alıp orası için yapılması gerekeni hatırlatan bu karikatür, boşuna olmamalı diye düşünüyorum. Gerçi bazı durumlar için hayvanlardan her bir türün arasıra kullanılması için bir tek cesedi bulunacağını sanırım biliyorsunuzdur. Yani cennette…

 

Ama bu eşek cenneti hakikaten olsaydı, eminim ki gerçek eşeklere yer kalmazdı. İnsanlığı, merhameti, duygularını kaybedip kendini bir canavara dönüştüren modern dünya insanı, başka nereye gidebilirdi ki? Cehennemden kurtulanlar, herhalde bu eşek cennetine alınıp bundan sonrası için anırmaya terk edilirlerdi. Ve anırırken de şunu söylerlerdi: “Keşke dünyada eşek olsaydım.” Orası da olmadığına göre; insanlara eziyet çektirip hayatı zindan eden Amerika, zavallılara kan kusturan İsrail ve bunun gibi nice caniler Allah yanında bir eşek kadar kıymeti bile alamayacaklar. Onlar eşşoğlu eşşek bile olamayacaklar. Varlığına inandıkları “Tanrı”nın gazabına uğrayacaklar. Dünyada ettiklerinin ücretini alacaklar. Ağızlarına doldurulan ateş topları ile pişman pişman gezecekler; ama iş işten geçmiş olarak tabii.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

Eşeğe hakaret mabeyninde söylenen bu ifade bir daha gösterdi ki insan, insanlığından çıktığı zaman hayvandan da aşağı düşüp esfel-i safiline doğru düşmektedir. Ve artık ondan hiç kimseye hayır gelmez. Onun gideceği tek bir yer vardır. Orası da “eşek cenneti” olmayacaktır maalesef.

Bu ibret penceresinden bütün insanlığa uyarımızdır: İnsanlığın hakkını verelim lütfen.

 

Mehmet Akbulut

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Öğrenme Kalitesi ve NLP başlıklı makalemizde nlp, nlp ve öğrenme kalitesi ve öğrenme kalitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir