Genel Ruh Haliniz

Written By: Genç Öğrenci - Nis• 23•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

anılarla iyilesme

 

Bazı insanlar için benzetmeler yapıldığını duymuşsunuzdur. “ayı gibi adam!”, “Yılan gibi kadın!”, “Maymun gibi Çocuk!” örneklerinde olduğu gib. Aslında resimli romanlardaki gibi ‘bir özellik’ abartılmakta ve bir ‘tip’ imgesi oluşmaktadır. “Ha o’mu yaramaz!” örneğinde olduğu gibi insanlarla ilgili önyargılar ve imgeler vardır herkesin kafasında. Peki bu neden olmaktadır? Bu olmaktadır çünkü  bazı ruh hallerini diğerlerinden daha fazla ziyaret ederiz. Başka ruh hallerinde dolaştıktan sonra kendimizi evimize dönmüş gibi hissettiğimiz ruh halimiz bizim ‘Genel Ruh Halimiz’dir. Bunu dört açıdan değerlendirin :

 

1.Fizyolojiniz  : Bedeninizin durumu, sağlıklı ve dengeli oluşu. Tipik duruşunuz. Bir ressam karikatürünüzü çizseydi hangi kısımları öne çıkarırdı. Enerji düzeyiniz ve bu enerji düzeyinizin yürüyüşünüze, duruşunuza ve oturuşunuza etkisi. Trans çalışmaları sakinleşmenizi ve içsel kaynaklarınızla dolmanızı sağlayabilir.

 

2.Düşünceleriniz : Dikkatiniz dağınık mı yoksa berrak ve keskin mi. Farkındalığınız açık mı kapalı mı. Zihinsel enerji düzeyiniz aşağıda mı, yukarıda mı. Zihinsel resimlerinizin, sözcüklerinizin ve duygularınızın tümüyle farkında mısınız? Meditasyon size zihin açıklığı kazandırabilir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

3. Baskın Duygusal Haliniz :                                                                                       Baskın duygusal haliniz mutluluk mu, üzüntü mü, öfke mi yoksa huzur mu? Kalp temelli görselleştirme egzersizi, sevgi ve şefkat odaklı meditasyon ve trans çalışmaları sizin baskın duygusal halinizi değiştirebilir. Kabınızda ne varsa, dışınıza o taşar.

 

4. Manevi Durumunuz:                                                                                                 Kendinizden daha büyük ve daha yüksek bir ‘varlık’ ile bağlantı kuruyor musunuz? Bunu istediğiniz gibi düşünün. Tanrı, Ruh, Enerji ya da İnsanlık gibi bir ‘Varlık’ olabilir.  NLP çalışmalarında, Nörolojik Düzeyler Tablosunda Kimlik Ötesi denilen alandır burası. ‘Chirst Bilinci’ de denilen alandır.

 

NLP/Cengiz Erengil/Akis Kitap

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Hedefleri Açık ve Net Olan İnsanlar Bir Yerlere Varıyorlar başlıklı makalemizde açık ve net hedefler, hedef belirleme ve hedef belirlemede net olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir