Hedefleri Açık ve Net Olan İnsanlar Bir Yerlere Varıyorlar

Written By: Genç Öğrenci - Nis• 22•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

basari1

 

Yapmak istediklerimize dayanan hedeflerimizi açık ve net olarak belirlemeliyiz.”Ben iyi şeyler istiyorum” ifadesi herhangi bir kesinlik ifade etmiyor.İyi şeylerden kastettiğimiz nedir?Başarılı bir tüccar mı?Başarılı bir tüccar olmak için, neyi ne kadar,hangi sürede,kimlere nasıl satacak bir stratejimiz var mı?Başarılı bir öğrenci olmak istiyorsak, bunun için gerekli kesin hedeflerimiz ve stratejik planımız var mı?

Yale Üniversitesinde yapılan bir araştırmayı size nakletmek isterim:

Yale Üniversitesi son sınıf öğrencileri üzerinde yapılan bir ankette, katılanlardan sadece %3’ü mezun olduktan sonra yapacağı iş üzerinde net bir fikir beyan etmiştir.Öğrencilerin %97’si ise yapacağı iş ile ilgili herhangi bir kesin fikir belirtmeyip sadece mezuniyeti beklemeyi istemişlerdir. Yirmi yıl sonra aynı öğrencilerle yapılan görüşme sonucunda, %3’lük öğrencinin aylık gelirinin %97’lik öğrencinin gelirinden daha fazla olduğu görülmüştür.

 

Yüreğindeki Sen/Selçuk Alkan/Akis Kitap

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Hayattan Ne İsteğimizi Gerçekten Biliyor muyuz? başlıklı makalemizde hayattan ne istediğimizi gerçekten biliyor muyuz, hayattan ne istediğini bilmek ve nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir