İdeal Erkek Nasıl Olur?

Written By: Genç Öğrenci - May• 04•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

ideal erkek

Bazen gereksiz zamanlarda gereksiz konuşmalar yapacaktır. Ve siz yorgunsunuzdur.Konu ile ilginiz yoktur.Üstelik acaip uykunuz gelmiştir.

Sakın ha!…

Gözlerinizin kaymaya başladığını hissettiğinizde hemen ayağa kalkarak lavaboya kadar gidin ve yüzünüzü yıkayın.Hatta kapıdan dönüp bir daha yıkayın.Ve yanına döndüğünüzde özür dileyip kaldığı yerden devam etmesini isteyin.Her ne kadar hatırlamıyorsanız da bunu asla belli etmeyip tüm konuşma boyunca onu dinlemiş gibi davranın.Arada “Yaaa! Çok ilginç… Bak sen…” gibi ifadeler kullanıp aslında onu ne kadar iyi dinlediğinizi ispatlayın. İspatlayın ki konuşmanın sonu facia (!) ve hayal kırıklığı ile bitmesin…

 

 

Küçük bir kız çocuğu gibi saçlarını okşadığınızda çok mutlu olacaktır.ihtiyacı olduğunu hissettiğinizde saçlarını yumuşak bir şekilde okşayın. Bu davranışınız onun sakinleşip huzur bulmasına yol açacaktır.Tabii sizin de !..

 

 

Asla eksik yönlerini görüp yüzüne vurmayın.Çabalarını aşağı görmeyin.İnsanlar takdir edildiklerinde daha hızlı ve çabuk gelişirler.Unutmayın ki ilişkiniz onu takdir etmeyi bir sanat haline getirdiğinizde gelişecektir.

Her kadın güçlü olmak ister. Ve bu duygu onu mutlu eder.Yalnız burada kastedilen fiziksel güç değil.yaptığı doğru eylemler karşısında saygı görmek,takdir edilmek ve teşekkürü hak ettiğini duymak ister.

Ona bunun farkında olduğunuzu belli edin ve onu takdir ettiğinizi bilmesini sağlayın.

 

O doğru bir şey yaparken sizin bunu görmenize ve takdir etmenize ihtiyacı vardır.

Theodore Roosevelt ne demiş : “ Asıl saygıya değer olan , eleştiren kişi değildir; güçlü adamın  nasıl tökezlediğine ya da yapanın eksik olduğu noktaya dikkat çeken de değildir. Saygınlık, gerçekten meydanda olan, yüzü toza toprağa ve tere bulanmış, yiğitçe çabalayan, düşen ama her seferinde ayağa kalkan, büyük coşkuları, yürekten bağlılıkları bilen ve kendini değerli bir amaca adayan, en kötü durumda – yani başarısız olsa da – en azından büyük bir cesaretle savaş vererek başarısız olduğunun bilincinde olan; böylece ,ne utkuyu, ne de yenilgiyi bilen ürkek ruhların arasına katılmayan kişiye aittir.”

Onu doğru şeyi yaparken görüp onaylarsanız, ve de takdir edip bunu ona hissettirebilirseniz onun içindeki harika şeyleri ortaya çıkarmasını sağlarsınız.

 

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

 

Hediye vermekten daha romantik bir jest olamaz.Ona bir şarjlı süpürge ya da  bir çanta gibi ihtiyacı olan şeyler almaktan kaçının.Divan’dan alacağınız şık bir kutu çikolata, iş yerine göndereceğiniz 101 tane gonca gül veya kokusuna bayıldığınız harika ( ve de kaliteli) bir şişe parfüm alabilirsiniz.

 

Veya çalışmaktan bunaldığı bir anda ona sürpriz bir seyahat önerebilirsiniz.

Bir hafta sonu seyahati mesela!. Yakınlarda bir yerde ama ev ortamında değil. Faytona binebilirsiniz,tekne ile gezebilirsiniz veya kol kola bir yürüyüş yapabilirsiniz. Önemli olan rutin ortamdan uzaklaşıp onun zevkine göre bir hafta sonu geçirmek…

 

Veya bir Pazar sabahı ona yatakta kahvaltı servisi yapabilirsiniz.( Tepsideki kırmızı gülü unutmayın )

 

 

 

Gelecek ile ilgili planlar yapmanız onda güzel duygular uyandırır.

Kadınlar sevildiklerini ve değer verildiklerini hissetmekten hoşlanırlar. Gelecek ile ilgili planlarınız onda güven duygusu yaratır.

Yeni tanıştığınızda bile hafta sonu için onu içeren planlar yapmanız onun mutlu olmasına yol açacaktır.

Hele gelecek için yaptığınız planlara onu dahil ettiğinizi öğrendiğinde değmeyin keyfine…

 

Gonca Güvenir

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Amacını Gözünün Önünde Bulundur başlıklı makalemizde amacını yitirmemek, cesaretini kaybetmemek ve hayal kurabilmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir