İsteklerimizin Olması Ya da Olmaması Bir Son Durak Değildir

Written By: Genç Öğrenci - Nis• 28•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

kendini taniyan basariyi yakalar

 

Dilediğimiz her şeyin olmasını mı istiyoruz? Gerçekleşmesini istediğimiz çok önemli dileklerimiz mi var? Peki, bunların gerçekleşmesini niçin istiyoruz? Gerçekleşmesi durumunda ne olacaktır? Gerçekleşmemesi durumunda ne olacaktır? Arzularımızın yerine gelmesi halinde yaşamımızın daha renkli ve daha mutlu olacağını garanti edebilir miyiz?

Güçlü isteklerle arzuladığımız hayaller gerçekleştiğinde belki de çok sevinip mutlu oluruz. Ancak bu mutluluk ve sevinç hali sonsuzluğa kadar sürmeyecektir. İnsanların her geçen gün için yeni istek ve arzuları olabilmektedir. Ve bunları elde edebilmek için yine mücadele etmek gereği vardır. NLP literatüründe,  “Bilinçaltı her zaman daha fazlasını ister” bilgisi yer almaktadır. Bu insanın doğasındadır, yaratılışındadır. Başarı hiçbir zaman son durak olmuyor; dinlenme ve başarıyı tatma molası olabiliyor ama kesinlikle bir bitiş noktası değil…

 

Yüreğindeki Sen/Selçuk Alkan/Akis Kitap

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Nasıl Duygusal Zeki İnsan Olunur? başlıklı makalemizde duygusal zeka, duygusal zeka nasıl artırılır ve duygusal zeki olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir