Kararlı Olun

Written By: Genç Öğrenci - Nis• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Cesaretin diğer yüzü kararlılıktır. İkisi birbirinden ayrılmaz ve aynı zamanda gelişir. Kararlılık, disiplinin uygulanmasıdır. İşler ters gittiğinde kararlı bir şekilde devam edebilmek, cesaret, karakter, kendinize ve durumun üstesinden gelebileceğinize derinden gelen bir inancı gerektirir.

Nasıl inanabildiğinizden daha fazlasını başaramazsanız, kendinize inancınız, mücadelenin peşini bırakmadıkça artar.

Birçoğumuz hayata kendimizden şüphe ederek başladık. Birçok alanda güven eksikliği duyarak, hatta aşağılık kompleksleriyle. Ama şunu unutmayın; azmederseniz kendinize olan güveniniz artar.

azim

Geçici zorluklara rağmen cesaretle ve kararlı bir şekilde devam edebilmek, kendinize olan inancınızın ve başarma yeteneğinizin gerçek ölçüsüdür. Ne kadar yakın oluğunu göremezsin. Çok yakın olabilir, çok uzakta gibi dururken.

Hayatta kayda değer bir başarı kazanmış her adam ya da kadın, cebelleştiği ve her şeyin kaybedildiği gibi görünen dönemlerden geçmiştir. Dayanmanın bir yararının kalmadığını düşündüğü o karanlık evrelerden geçmiştir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Ama daha sonra fark ettikleri, bunun kaderin oynadığı bir oyun olduğuydu. Tam başarısızlık kaçınılmaz gibi göründüğünde, genellikle zaferden bir adım ötedesin. İşler kötü gittiğinde, yolun dik bir yokuşsa, ağlamak istiyor ama gülümsüyorsan, zorunluysa dinlen, ama pes etme.

Birçok başarısızlık, devam edildiğinde, başarıyla sonuçlanabilecek çalışmaların yarım kalmasıyla ortaya çıkar. Hızın yavaş diye vazgeçme. Bir kez daha yüklenerek başarabilirsin belki. Ne kadar yakın oluğunu göremezsin. Çok yakın olabilir, çok uzakta gibi dururken. Esas o en büyük darbeyi aldığında pes etmemelisin.

 

Cengiz Erşahin/Kendini Ateşle/Akis Kitap

www.genogrenci.gencgelisim.com

 

Bir önceki yazımız olan Korkuyu Yok Etmek başlıklı makalemizde düşünce gücüyle korkuyu yok etmek, inanarak korkuyu yok etmek ve korkular nasıl yok edilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir