Kolay Başarılar Değil Ter Dökerek Elde Edilen Başarılar

Written By: Genç Öğrenci - May• 30•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

alin teri

 

Başarı, rahatını feda edebilen ve ulaşmak için ter dökmeyi göze alan insanların ulaştığı bir ödüldür. Başarı, emek isteyen, alın teri isteyen bir hedeftir. Başarının lezzetli ekmeğini kazanmak için ter dökmek, mücadele etmek gerek.

 

Başarılı insan kendini yenileyerek, güçlendirerek, kolay ve günübirlik başarıların peşinden koşmadan kalıcı başarılar için hedeflerini belirler, planını yapar ve vizyonuna doğru ilerler.

Bir tarlayı ter dökmeden ekip biçemeyeceğini bilir ve hayat tarlasına terle ektiğini başarı tohumlarını yine terle ve başarı olarak biçer.

 

Herhangi bir şey sırasında ter dökmek, alın teri dökmek kutsal bir kavram olarak kültürümüzde de vardır. Alın teri dökülmeden elde edilen her şey, kültürümüzde ayıplı sayılmaktadır, değersiz görülmektedir. Alın teri, bir mücadelenin, bir emeğin sonunda gelen başarıyı yüceltir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

İnanç ve Sağduyu

 

Kolay başarılardan kaçan insan gerçek başarılara ulaşmak için ileri görüşlülük ve inanç içinde hareket eder. Attığı her adımın etkisini bilerek öncelikle hangi yöne gitmek istediğini bilir, oraya ulaşacağına inanır. Bu inanç, kişiye güç verir. Bu iki unsur birleştiğinde bir güç oluşur. Her şeye rağmen ayakta kalan, yoluna devam eden insanın gücünün kaynağı inanç ve ileri görüşlülüktür.

 

Başarılı insan her başarısını –bir savaşçı gibi – kazanılmış bir zafer olarak görür.

 

Niyazi Fırat Eres

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Sadece Hedeflere Değil Hedeflere Ulaştıran Yöntemlere de Odaklanmak başlıklı makalemizde hedefe giden yol, hedefe giden yöntemler ve hedefe ulaştıran yöntemlere odaklanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir