Korkuyu Yok Etmek

Written By: Genç Öğrenci - Nis• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

beni kimse sevmesin

Olumsuz düşünce kalıplarının oluşması için tekrar tekrar teyit edilmesi gerekti, yüzlerce kez. Bu olumsuz düşünce kalıplarını değiştirmek için zihnimizi yeni düşüncelerle tekrar tekrar doldurmamız gerekiyor.

Zihninizde canlandırma, olayları sanki gerçekmiş gibi hayal etmeniz ve görmenizdir. Zihninizde canlandırdığınız olaylar yaşayacaklarınızın fragmanlarıdır.

Ne istediğine karar verip hayatına yön ver. Sana ne heyecan ve mutluluk verirdi? Bu korku sana gerçek bir karar aldıracak. Neler yapman gerektiğini kâğıda yazacaksın. Bu korkuyu gerçekten yüreğinde hissediyorsan, kararını uygulaman için seni ölesiye korkutan şeyleri yapacak gücü kendinde bulacaksın.

Evliysen ya da çocuğun varsa, onlara örnek olman gerektiğini düşün. Şimdi yoksa da ileride olacak. Sevdiğin ve yardım etmek istediğin insanlar var. Belki de ailenin reisi sensin. Onlar için ölümü göze almaya, her şeyini feda etmeye hazırsın. Kimsen yoksa da gururun var, onurun var. İçindeki cesareti, gücü ve arzuyu hisset.

 

Cengiz Erşahin/Kendini Ateşle/Akis Kitap

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Saygının Korunabilmesi İçin Neler Yapılabilir? başlıklı makalemizde evlilikte saygı, Saygının Korunabilmesi İçin Neler Yapılabilir ve saygıyı korumak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir