Öfkeli Gençler Yaşlılara Kötü Davranıyor

Written By: Genç Öğrenci - May• 21•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

ofke2

 

Öfke düzeyi yüksek ve öfke kontrol düzeyi düşük olan öğrencilerin, yaşlı bireylerin aile yaşamı içerisinde olmalarına karşı negatif tutum sergiledikleri belirlendi. Sakarya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nca üniversite öğrencilerinin “yaşlı istismarı”yla ilgili düşünceleri ve inanışları ile sürekli öfke ve öfke tarzı arasındaki ilişkisinin belirlenmesine yönelik anket çalışması yapıldı.

Ankete katılanların %90.7’si “Yaşlıya şiddet yalnızca fiziksel olduğu zaman zararlıdır” cevabını verirken, %93.8’i de aile bireylerinin birbirlerine karşı duydukları sevgi ve bağımlılığın aile içi şiddeti affettireceğini belirtti.

Öğrencilerin %86.5’i yaşlıya hizmet vermede isteksiz davranmanın bir ihmal şekli olduğunu ifade etti.

Çalışmada “yaşlı bireyi aile yaşamı için bir engel” olarak gören öğrencilerin “sürekli öfke puan ortalaması” 23.47, “öfke kontrol puan ortalaması” ise 20.52 olarak tespit edildi.

Anket sonucunda öfke düzeyi daha yüksek ve öfke kontrol düzeyi daha düşük öğrencilerin yaşlı bireyin aile yaşamı içerisinde olmalarına karşı negatif tutum içinde oldukları saptandı.

 

www.gencogrenci.gencgelisim.com

 

Bir önceki yazımız olan Sınavlarda Başarısız Olmanın Altın Kuralları başlıklı makalemizde sınavlarda başarı, sınavlarda başarılı olmak ve sınavlarda başarısız olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir