Seçenek Üretmek

Written By: Genç Öğrenci - May• 08•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

fikir

 

Esnek davranmadığınız bir olay hatırlayın. Bu olayı en ince detayına kadar gözünüzde canlandırın. O zaman gördüklerinizi görün, duyduklarınızı duyun ve hissettiklerinizi hissedin.

 

Kendinize “Başka yapabileceğim ne vardı?” diye sorun. Aklınıza gelen cevapları yorum yapmadan ve sorgulamadan bir kağıda yazın. Bazıları saçma bile gelse, onları da yazın. Kendinize mümkün olduğunca çok yeni seçenekler üretin.

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bu seçeneklerden en uygun üç tanesini seçin. Bu seçimi yaparken, size en çok fayda sağlayacağını düşündüklerinizi öncelikli olarak ele alın. Uygulaması size zor göründüğü için elediğiniz seçenek, en çok fayda getirecek olan olabilir. Zordan kaçarak onu elemeniz yine sizin kaybetmenizle sonuçlanacaktır.

 

Benzer bir olayda bu üç seçeneği kullandığınızı hayal edin. Her üç seçenek için de; söylemeniz gerekenleri söylediğiniz, yapmanız gerekenleri yaptığınız geleceğe yönelik üç farklı olay kurgulayın. Her olayda seçeneğinizi kullanıp, elde ettiğiniz güzel sonuçları zihninizde canlandırın ve yaşayın.

 

Müge Kasaroğlu

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan O Bir Girişimci başlıklı makalemizde girişimci, girişimci nasıl olur ve girişimcilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir