Suskun

Written By: Genç Öğrenci - Şub• 26•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

kotu-ogretmen1

 

Seni ne kadar sevdiğimi anlayamazsın diyor adam. Kadın suskun. Seven bir adam için susan bir kadının binlerce değişik manası olabiliyor. Sonuçta bir kadına en fazla anlamı, ancak onu sevmekte olan bir adam yükleyebiliyor. Kadının suskunluğu binlerce değişik sebebe yorulabiliyor. Adam bu sebepten ölürcesine yorgun. Ve belki de bu sebepten onun konuşmamasından ötürü delirir rahatsız oluyor. Ama sadece gülümsüyor.

Yaşadığı acı, aklından süzüldüğünde; içinde mutsuzluk, dışında mutluluk oluşuyor. O an hayat, anlamakla anlaşılmak arasındaki fark gibi iki farklı dünyayı birden var ediyor. Hangisinde yaşarsan yaşa yine de insansın. Ama bir diğerine kıyasla sanki hiç yaşamamaktasın. Sevginin ifadesi hep bir korku. Çünkü sevmek, illa da sevilmeyi gerektirmiyor. Sevdiğin halde sevilmemek en büyük yanılgı. Hayat yanılgılarıyla birlikte kendini öğrettiği yerde, ancak geçmiş zaman olabiliyor. Geçmiş zamanın asıl adı tecrübe. Ve yitirilmiş, hatta artık ölmüş bir sevgili gibi ziyan. Aşk sorumluluğu alınamayan bir seçimde, yangın yeri esareti. Sevgiye esir olmak, aslında hangi eksikliklerin yüzünden bir insana muhtaçlık duyulabildiğini anlamak.

Adam kadına, onu ne kadar çok sevdiğini söylüyor. Kadın susuyor. Adam her sustuğunda ölüyor. Ve tekrar konuşabilmek için yeniden diriliyor. Yaşamak böyle bir şey olmalı. Sessizlik mi sesin, yoksa ses mi sessizliğin asıl başlangıcı. Kadın suskun…

 

Aytekin Mehmet Arslan,Ünlemler

www.gencogrenci.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Beş Maymun ve Alışkanlıklarımız başlıklı makalemizde alışkanlıklarımız, beş maymun hikayesi ve Beş Maymun ve Alışkanlıklarımız hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir